Stiri Ziare Locale U-BT, calificare cu stil în semifinalele Ligii Naționale. Clujenii au marcat de două ori mai multe puncte decât adversarii

Spre deosebire de primele două meciuri ale seriei disputate pe teren propriu, campioana României a început mai bine disputa din capitală. Clujenii au controlat încă din start și s-au așezat la conducere. Chiar și așa, gazdele au reușit să țină pe alocuri pasul, iar diferența era de doar două posesii după primele 10 minute, scor 17-13.

"Studenții" au crescut intensitatea în startul sfertului secund, iar rezultatele s-au văzut imediat pe tabela. Diferența a crescut rapid la una formată din două cifre, iar avansul avea să crească în minutele următoare. Așadar, U-BT a oferit o demonstrație de precizie ofensivă, iar la pauză conducea cu 48-22.…